ارسال اسناد انتخابات خانه سینما به هیاتی در ارشاد در صورت حل نشدن اختلافات

درصورتی که اختلاف ها درباره انتخابات خانه سینما در درون صنوف حل نشود، اسناد برای بررسی به دبیرخانه هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌رود.

به گزارش خبرگزاری صبا، در حال حاضر و با اختلافات پیش آمده بر سر قانونی بودن انتخابات اخیر خانه سینما، لازم است تمامی اسناد مربوطه به دبیرخانه هیات رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارجاع داده شود.

این مرکز پس از بررسی اسنادی که از انتخابات به دستش می‌رسد، صحت انتخابات را بررسی می‌کند و اگر مورد تایید قرار گیرد نتیجه را به اداره کل ثبت شرکت‌ها برای ثبت مصوبه ارسال خواهد کرد.

شرکت نداشتن تعدادی از صنوف خانه سینما در انتخابات به دلیل اینکه شناسه خود را از وزارت کار دریافت نکرده‌اند و در این بین شرکت کردن کانون کارگردانان در انتخابات برخی از حاشیه های موجود است.

به طور مثال کانون آهنگسازان سینمای ایران در بیانیه اعتراضی امروز خود به این موضوع اشاره کردند: «دعوتنامه از طرف هیئت‌مدیره بر اساس مادۀ نوزده و آخرین اساسنامۀ تصویب شده توسط صنوف و وزارت ارشاد بوده است و هر صنف می‌تواند حق رای و معرفی کاندیدا برای هیئت مدیره داشته باشد که در هنگام برگزاری مجمع‌عمومی و برخلاف دعوت‌نامه و اساسنامه، با رفتاری توهین‌آمیز از انجام این وظیفه، ممانعت به عمل آمد.»

حال باید دید در هفته آتی هیات مدیره جدید خانه سینما می تواند اولین مناقشه ای را که با آن رو به رو شده ا است حل و فصل کنند یا خیر. تا امروز با وجود تنش های مختلفی که خانه سینما پشت سر گذاشته و حتی در دولت محمود احمدی نژاد، پلمپ هم شده ولی سابقه نداشته است اختلافات داخلی آن تا جایی بالا گیرد که انتخابات آن باطل شود.

 

لندر

فیدکلاد

تکنولوژی

فناوری

ردیاب خودرو

پدیاتک

تک برنر