«خط باریک قرمز» تا امروز پرفروش‌ترین مستند سال 99

با راه اندازی سامانه سمفا در حال می توان فروش فیلم ها را به طور لحظه ای رصد کرد و حال می توان دید فیلم هایی که همیشه برچسب نفروش و بی مخاطب داشته‌اند اتفاقا نه تنها کم‌مخاطب نبوده اند بلکه مخاطبان سینمای فرهنگی و هنری پایه‌های ثابت تر و وفادارتر این هنر هستند.

به گزارش تابناک، با نگاهی به آمار فروش فیلم ها در سمفا می توان دید که مستندی چون «خط باریک قرمز» که 2 هفته است اکران خود را شروع کرده است تا لحظه تنظیم این خبر یعنی ساعت 21، دوشنبه 27 مرداد 440 بلیت فروخته است آنهم در حالی که سینماهای نمایش دهنده فیلم های «هنروتجربه» فقط در چند شهر کشور وجود دارند و سانس های هر فیلم در این گروه محدود است.

«خط باریک قرمز» تا امروز پرفروش‌ترین مستند سال 99

مستند سینمایی «خط باریک قرمز» ساخته فرزاد خوشدست را در حال حاضر می توان پرمخاطب ترین مستند اکران شده در سال 99 دانست. ماجرای این مستند از این قرارست: یک گروه مجرم نوجوان در یک زندان با کمک چند مربی نمایش تصمیم می‌گیرند یک نمایش را روی صحنه ببرند و ناگفته های زندگی خود را از این طریق بیان کنند. کم کم تصمیم گرفته می‌شود که اگر این نمایش موفق بود به این بهانه و برای اجرا یک روز از زندان خارج شوند، اما عده ای تصمیم به فرار دارند.

توماج دانش بهزادی، فرهاد اصلانی، هنگامه قاضیانی، امیر دژاکام، افشین هاشمی، آرش آبسالان، یاسر خاسب و با همراهی نوجوانان کانون اصلاح و تربیت در این فیلم حضور دارند.

«یلدا» هم رکورددار است

«یلدا» دیگر فیلم گروه «هنر و تجربه» که 8 هفته است روی پرده است موفق به فروش 1641 بلیت شده است. این فیلم سینمایی به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه کنندگی علی مصفا است.

این فیلم روایت مریم کمیجانی زن جوانیست که به دلیل قتل شوھرش ناصر ضیا، به مرگ محکوم شده است. او در شب یلدا، به استودیو برنامه تلویزیونی پربیننده «لذت عفو» دعوت می‌شود تا توسط تنھا فرزند مقتول، مونا ضیا بخشیده شود.

بازیگران این فیلم عبارتند از صدف عسگری، بهناز جعفری، بابک کریمی، آرمان درویش، فروغ قجابگلو، فرشته حسینی، زکیه بهبهانی، حسن جودکی، رامونا شاه، محمد ساربان، کمال هاشمی، بهرام افشار، فقیهه سلطانی با حضور فرشته صدرعرفایی.

لندر

فیدکلاد

تکنولوژی

فناوری

ردیاب خودرو

پدیاتک

تک برنر