دستگاه‌های سینماسیار گم شد؟!

سهم صاحبان فیلم ها و پخش کنندگان از فروش در سینما سیار شفاف سازی شد.

به گزارش تابناک و به نقل از صبا، انجمن سینمای جوانان ایران متولی اجرای طرح سینما سیار در سال ۹۸ با اجرای برنامه های مختلف در سراسر کشور به ویژه حضور در شهرهای سیل زده و زلزله زده سعی در ایجاد عدالت فرهنگی داشته است.

سینما سیار که با هدف پخش فیلم در شهرهای بدون سینما اجرا می شود با خرید ۱۰۰ دستگاه در دوران ریاست حجت الله ایوبی بر سازمان سینمایی کلید خورد ولی با رفتن ایوبی از سازمان مدتی متوقف بود. از آن ۱۰۰ دستگاه در حال حاضر ۶۹ دستگاه در اختیار انجمن سینمای جوانان ایران است و به نظر می رسد بقیه دستگاه ها در اختیار موسسه رسانه های تصویری بوده که با انحلال آن موسسه اطلاعی از آنها نیست.

دستگاه‌های سینماسیار گم شد؟!

در حال حاضر نمایش فیلم ها در سینما سیار با فروش بلیت انجام می گیرد که گران ترین آنها ۷ هزار تومان است که ویژه سالن های مناسب تر در شهر تهران است و در شهرهای دورافتاده که سالن نمایش مناسب ندارند این رقم پایین تر است.

آنچه اتفاق مهمی در زمینه اجرای طرح سینما سیار محسوب می شود آمار فروش در سایت سینماتیکت است که و پخش کنندگان می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

شرایط مالی اجرای طرح اینگونه است که ۴۰ درصد از فروش بلیت سهم صاحب فیلم، ۱۰ درصد پخش کننده، ۳۰ درصد اپراتور و ۲۰ درصد هم سهم انجمن سینمای جوانان ایران است. اگر اجرای برنامه باکیفیت بالا باشد امکان افزایش سهم اپراتور تا ۳۵ درصد و کم شدن سهم انجمن تا ۱۵ درصد هم وجود دارد. همچنین وظیفه و هزینه نگهداری و تعمیر دستگاه های سینماسیار برعهده انجمن است.

لندر

فیدکلاد

تکنولوژی

فناوری

ردیاب خودرو

پدیاتک

تک برنر